Zakładki:
Inne moje "rzeczy"
Inne rzeczy
Innych "rzeczy"
Książki
Możliwości i wzorce projektowe
Po godzinach
Rządzą... Gry
Zobacz mnie na GoldenLine
ThinkLab: moja firma

MOJE KSIĄŻKI - AUTOR

Użyteczność w praktyceM. Kasperski, A. Boguska-Torbicz Projektowanie stron WWW. Użyteczność w praktyce, Helion 2008.

Moja książkaM. Kasperski, Sztuczna Inteligencja, Helion 2003.

REDAKTOR MERYTORYCZNY

UmysłD. Casacuberta, Umysł. Czym jest i jak działa, Świat Książki 2007.

100 sposobów...T. Stafford, M. Webb, 100 sposobów na zgłębienie tajemnic umysłu, Onepress 2006.

Istota inteligencjiJ. Hawkins, S. Blakeslee, Istota inteligencji, Onepress 2005.

RSS
poniedziałek, 27 września 2010

No właśnie. Ale...

1. Od kilku m-cy na krajowym rynku gości nowy magazyn "Psychologia dziś", czyli polska edycja niemieckiego Gehirn & Geist.

Piszę o tym nie tylko dlatego, że mam nieukrywaną przyjemność należeć do grona korespondentów naukowych pisma, ale dlatego, że zamieszczone tam artykuły powinny zainteresować (i to wysoce zainteresować!) Brać Użytecznościową.

W dwu numerach, które wyszły do tej pory (a trzeci "się pisze") znaleźć można m.in.: rzetelne (!) artykuły omawiające badania nad neuromarketingiem (osobne teksty o procesach mózgowych odpowiedzialnych za kupowanie; osobny o oddziaływaniu reklamy), psychologią poznawczą (m.in. o eyetrackingu) itd.

Generalnie, jak mało co - porządna rzecz. Zwłaszcza interesująca z tej perspektywy, że w Helionie nadchodzi tłumaczenie "Neuro Web Design" (pisałem o znaczeniu tej tematyki dla projektowania).

 

2. Być może jeszcze w tym roku nakładem wydawnictwa C.H. Beck wyjdzie książka pt. "Informatyka gospodarcza". Jest to antologia tekstów rodzimych autorów z zakresu tworzenia i zarządzania projektami internetowymi.

W zbiorze tym pojawi sie m.in. mój tekst nt. projektowania, którego fundament stanowiły fragmenty 1 rozdziału "Projektowanie stron WWW. Użyteczność w praktyce", z tym że znajdą się w nim małe smaczki - opisane konkretne przypadki. Między innymi o tym, jak kilka lat temu przekonałem szefowstwo GL by usunąć zakładkę Fora z głównego menu GoldenLine (tak, to ja byłem tym złym - zresztą jak zawsze) i co to dało.

Ale... Ale przede wszystkim chciałbym polecić świetny artykuł autorstwa Piotra Szczepańskiego z Allegro, nt. zarządzania serwisami internetowymi, w tym zarządzania na poziomie prowadzenia projektów. Kawał rzetelnej wiedzy i świetnie napisane!

 

I dzisiaj tyle. Muszę się rozpisać. W każdym bądź razie jak sięgniesz po to, co wyżej opisałem, będziesz miał co czytać ;)

23:12, marekkasperski
Link Dodaj komentarz »