Zakładki:
Inne moje "rzeczy"
Inne rzeczy
Innych "rzeczy"
Książki
Możliwości i wzorce projektowe
Po godzinach
Rządzą... Gry
Zobacz mnie na GoldenLine
ThinkLab: moja firma

MOJE KSIĄŻKI - AUTOR

Użyteczność w praktyceM. Kasperski, A. Boguska-Torbicz Projektowanie stron WWW. Użyteczność w praktyce, Helion 2008.

Moja książkaM. Kasperski, Sztuczna Inteligencja, Helion 2003.

REDAKTOR MERYTORYCZNY

UmysłD. Casacuberta, Umysł. Czym jest i jak działa, Świat Książki 2007.

100 sposobów...T. Stafford, M. Webb, 100 sposobów na zgłębienie tajemnic umysłu, Onepress 2006.

Istota inteligencjiJ. Hawkins, S. Blakeslee, Istota inteligencji, Onepress 2005.

RSS
czwartek, 08 kwietnia 2010

Już niedługo znowu coś merytorycznego, obiecuję; chociaż pracy dość sporo, obfituje ona w przemyślenia... Tymczasem garść newsów, ważnych dla rozwoju usability i UX w kraju, jak i dla mnie.

  • Niebawem - 15-16 kwietnia - w Warszawie odbędzie się Pierwszy Polski Zjazd Architektów (brzmi może jak Zjazd KC, ale tym razem warto ;), gdzie będę miał przyjemność wziąć udział w panelu dyskusyjnym. Polecam imprezę. A osobom z firmy UseLab należą się brawa za inicjatywę.
  • Pod koniec maja (25 V) SparkUp. Smacznie zapowiadająca się konferencja z udziałem znanych osobistości świata UX (choćby Andy Budd). Organizatorem jest Insys, a partnerem Microsoft. Ja będę mówił nt. modeli mentalnych.
  • W maju szykuje mi się także wyjazd do Krakowa, w ramach zajęć w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Zajęcia będą nt. projektowania produktów i komunikacji internetowej (zaczynam nie lubić terminu "projektowanie stron WWW", gdyż za bardzo skupia uwagę na aspekcie WWW).
  • Wprowadzam ostatnie poprawki do rozdziału książki "Informatyka gospodarcza", która ukaże się być może jeszcze w tym roku, nakładem wydawnictwa Beck. Docelowo będzie to kompendium gromadzące krótsze i dłuższe opracowania różnych autorów, a dotyczące zagadnień z szeroko pojętego marketingu w Internecie.
  • Tymczasem planuję też kolejną, dłuższą pracę, pisaną we współautorstwie osoby świetnie rozeznanej w temacie projektowym, a o tyle myślę (a nawet jestem przekonany!) wprowadzającą świeży powiew swoimi obserwacjami, gdyż pracującą po stronie klienta, więc nie zewnętrznego konsultanta.

 

Tyle. Nie licząc prac dla klientów oraz rozwoju nakanapie.pl. Czyli: dzieje się.

Wracam do pracy...

17:47, marekkasperski
Link Komentarze (3) »